Представяне на менторите

Марин Пандев

Марин Пандев е директор на Единния център за иновации на БАН (ЕЦИ-БАН). Част е от екипа на Enterprise Europe Network, най-голямата мрежа в подкрепа на бизнеса и науката. Марин е специализиран в консултирането на научни организации и фирми по въпроси, свързани с европейско финансиране, излизане на нови международни пазари и намиране на подходящи бизнес и проектни партньори. Марин е национално контактно лице по Рамковата програма на ЕС за научни изследвания и иновации „Хоризонт Европа“ в две области – „Европейски иновационен съвет“ и „Европейски институт за иновации и технологии“. Има богат опит в управлението на проекти с външно финансиране във всички фази на проектната дейност – кандидатстване, бюджетиране, изпълнение и отчитане. Има магистърска степен по „Стопанско управление“ и бакалавърска степен по „Международни финанси и търговия“. Завършил е редица специализации в България и в чужбина. Владее английски и френски език.

д-р Даниела Леви

Д-р Даниела Леви е експерт „Технологичен трансфер“ в Единния център за иновации на БАН. Тя е консултант със специфичен опит в планирането, управлението и изпълнението на проекти финансирани по РП „Хоризонт Европа“ на ЕС, „Хоризонт 2020“, Еразъм +, 7 РП на ЕС, “INTERREG Balkan-Mediterranean 2014-2020”, ENI CBC MED Programme 2014-2020, “South East Europe 2007-2013”, Оперативните програми по Структурните фондове и др. Член на екипа на Enterprise Europe Network при ЕЦИ-БАН, най-голямата мрежа в подкрепа на бизнеса и науката, с дългогодишен опит в консултирането на научни организации и компании в областта на технологичния трансфер, комерсиализацията и интернационализацията, както и достъпа до финансиране. Даниела е национално контактно лице по РП „Хоризонт Европа“ по клъстер 5 „Климат, енергия и мобилност“. Реализира магистърската си дипломна работа „Изграждане и развитие на инфраструктури за технологичен трансфер“, като директор на Офис за технологичен трансфер ПРОИНО.
Д-р Даниела Леви притежава докторска степен по електрохимия и магистърска по „Индустриален мениджмънт“, завършила е редица специализации в България, САЩ, Италия и др.
Владее английски език и иврит.

Теодора Сотирова

Теодора Сотирова е експерт с дългогодишен опит в консултирането на иновативни предприятия и работа със стартъп фирми. Тя има специфична експертиза в разработването на иновативни бизнес модели, подготовка и привличане на финансиране за научни-изследователски и иновативни проекти. Теодора има опит в работата по европейските рамкови програми – Хоризонт 2020, Хоризонт Европа, включително EIC Accelerator и програма Еразъм+.

Милена Стоева

Милена Стоева е експерт „Комерсиализация“ в ЕЦИ-БАН от октомври 2023 година. Тя има дългогодишен опит в насърчаване и подпомагане на МСП в реализацията на стоки и услуги, интернационализация на дейността им и повишаване на информираността им относно регулациите в Европа по отношение на бизнеса. Милена е специализирана в консултирането на фирми по въпроси, свързани с излизане на нови международни пазари и намиране на подходящи бизнес и проектни партньори. Интересите ѝ са насочени към бизнес развитие и ефективно управление на събития. Занимавала се е с подготовката, организацията и провеждането на семинари, обучения, бизнес мисии и международни двустранни бизнес срещи между фирми в различни сектори, в България и чужбина. Има опит в сферата на управление на събития в областта на информационните технологии и човешки ресурси.

инж. Деян Дойков

Деян Дойков е член на екипа на ЕЦИ. Преподавател и учител в български и чуждестранни учебни заведения. Автор на учебна литература и статии. Участник в стартирането и управлението на четири предприемачески фирми. Работил в администрирането на дейностите в областта на науката и технологиите. Бил е член на Националната асоциация по бизнес инкубиране на САЩ и автор и изпълнител на проект за бизнес инкубатор в рамките на сградата на Центъра по транспортна кибернетика. Участник и координатор на проекти в областта на образованието. Съ-ръководител на мултимедийна лаборатория в ТУ София. Осъществил е експериментално въвеждане на гъвкаво обучение и дизайн мислене в училище.

Радостина Халачева

Радостина Халачева е експерт „Интелектуална собственост“ от екипа на Единния център за иновации на БАН от март 2023 г. С повече от 17 години опит в закрилата на индустриалната собственост, 10 от които са непосредствено свързани с БАН и подпомагането на научни екипи в подготовката на патентната документация и управлението на интелектуалната им собственост, лекциите й са специално разработени да отговорят на въпросите на учените в областта.

Милена Колева

Милена Колева е експерт по стратегия и развитие в Клъстер „София – Град на знанието“. Тя е опитен консултант по управление и обучител с международен опит в управлението на иновациите. Милена притежава MBA степен от HULT International Business School, Бостън, САЩ и в момента е докторант с изследователски фокус върху иновативните технологии в образованието. Милена е работила с големи корпорации от Fortune 500, стартиращи фирми и малки и средни предприятия. Като ръководител на Академията за иновационен мениджмънт в България тя е разработила нови методологии, обучения и материали за мениджъри, студенти и други обучаеми. Освен това тя е опитен ръководител на проекти, като координира, управлява и подготвя проекти, финансирани от ЕС.

Ако желаете да се присъедините към нашия екип от ментори, свържете се с нас.